Ana Sayfa İletişim

Salmakis Beach Resort & Spa Hakkında Yapılan Yorumlar ve Şikayetler


Mesaj Yaz / Şikayet Et
Şikayetler Aşağıda. Sayfayı biraz aşağı kaydırın.

Şikayet Habercisi
Eğer Salmakis Beach Resort & Spa hakkında yeni bir şikayet/yorum eklendiğinde anında email ile haberdar olmak istersen buraya tıkla. .
Şikayeti Şikayet Et
Burada yazılan yorumlardan birinin kuralllara uymadığını düşünüyorsanız ilgili mesajı copy/paste yaparak bize info@hotelsikayet.com adresine email gönderin. Değerlendirmeler yoğunluğa göre ama genelde en fazla 15 iş günü içinde sonuçlandırılır. Kural dışı mesajlar ücretsiz olarak yayından kaldırılır. Ancak şikayetler kurumsal üyeler öncelikli olmak üzere sırayla cevaplanır.
Kural Dışı Mesajlar:
1. Her türlü küfürlü mesaj. 2. Kişi isimleri geçen küçültücü/onur kırıcı mesajlar 3. Oteli karama amacıyla yapılmış gerçek olmayan mesajlar 4. İnandırıcılıktan uzak boş boş yazılmış mesajlar.
Kurumsal Üye Olun
Yıllık bir üyelik bedeli ödeyerek daha hızlı anında hizmet alma garantisi. İsimsiz ve kimliksiz mesajları her zaman anında silme şansı. Şikayetleri yazanlarla daha kolay iletişim şansı. Tesisiniz için yeni bir şans yaratma fırsatı. İlk üyelik başlangıcında tüm mesajları sıfırlayabilme. Şimdi mail atın: info@hotelsikayet.com

Salmakis Beach Resort & Spa Konum: , Bodrum, Turkiye.
Gidenler Tarafından Oyladı. Sonuç: 5/ 10 Fena Değil

güvenlik
Cumartesi günü giriş yaptım. Sabah odadan çıktım öğlen odaya geldim ve tekrar denize döndüm. Yalnız odaya geldiğimde klozetin kullanılmış ve sifon basılmamıştı. Ayrıca evden getirdiğim ve her kullanımda aşağı düşmemesi için özenle yerleştirdiğim yüz havlumda aynanın önüne düşmüştü. Kendime hem sifona basmadan çıkmamış olmam hem de havluyu düşecek şekilde özensiz bırakmam konusunda şaşırdım. Neyse diyerek üstelemedim kafamda. Akşam odaya döndüğümde klozetin kullanılıp sifona basılmadan çıkıldığını gördüm. Yani biri odama girişmiş ve tuvaletini yapmıştı. Ve öğlen geldiğimde tuvaleti kullandıktan sonra sifona bastığımı hafızama yerleştirmiştim. Önceki günde çünkü plajdan odaya geldiğimde klozet aynı şekildeydi. Bu sefer başkası tarafından kullanıldığında iyice emin olup resepsiyona indim. Sorumlu kişi olamayacağını yarın yetkili birine beni yönlendireceğim söyledi tamam diyerek tekrar odama geçtim. Getirdiğim çamaşır suyunu lavabo ve küvete sıktıktan sonra klozeti yıkamak üzere eğildim ve klozetin kenarında kırmızı şarap ya da vişne suyu damlacıkları gördüm. Son derece irite olup tekrar resepsiyona indim. Yetkili bir isimle görüşmek istedim ve müşteri ilişkileri sorumlusu hanımefendiye yönlendirildim. Durumu anlattım. Resepsiyondaki beyefendi tarafından olumsuz yanıt aldığım oda değişikliği talebimi hanımefendiye tekrar ilettim ve bu kez onay verdi resepsiyondaki beyefendi. Sonra müşteri ilişkileri sorumlusu "yarın gelin... beyefendinin kartları takip yetkisi var kontrol etsin dedi. Bu sabah gittiğimde henüz gelmemişti hanımefendi akşam deniz dönüşü sordum resepsiyondaki bey aradı ve yoğun olduğunu iletti tamam yarın gelirim dedim ve ayrılarak odama geçtim. Kendimce düşündüm ben onların peşinden neden koşuyorum diye ve hanımefendiye tekrar ulaşmaya çalışmadım. Hatta ertesi gün hanımefendinin yanından geçtim hiç bir şey söylemedi. Huzur bulduğum ve yaklaşık 5 yıldır gidip konakladığım bu otelde daha önce hiç sorun yaşamadım. Yalnız konaklarım genellikle ve beni rahatsız eden hiç bir durumla karşılaşmamıştım. Sorunlu ya da takıntılı biri olmadığımı da özellikle belirtmiştim şikayetimi iletirken. Özetle odama giren personelin kim olduğunun tespit edilmesi ve kendisine gerekli uyarının yapıldığı bilgisinin benimle paylaşılması gerekiyordu. Tekrar benzer sorunla karşılaşmazsınız vb. gibi sözcüklerle de telkin edilmem gerekiyordu ki belki de sapık ruhlu bir personel ve hala otelde...salmakis hayal kırıklığı
SALMAKİS?DE 10 GÜN NASIL GEÇER ?
Maalesef uzun bir yazıyla karşınızdayım. İnanın nerden başlasam bilemiyorum ama sanırım en doğrusu o ilk günümüzden başlayıp ,detaylandırıp ,sizler için hiç üşenmeden yazmak ve sizlere bilgi vermekten dolayı da çok iyi hissediyorum.
Salmakis DE 10 Gün :
Otele girişimizde kimsenin ilgilenmediği ve valizimi çekiştire çekiştire resepsiyona doğru ilerlediğim vakit ,yanımda ki ablam ve arkadaşımın da görmezden gelinip telefon konuşmalarına devam eden resepsiyonistlerin ,o telefonları kapatıp kendi aralarında da konuşmalarının bitmesini bekledikten hemen sonra küçük bir tebessümü esirgeyip, sonunda yardımcı olabilir miyim sözünü duyduktan sonra kendimizi tanıtıp odamızın hazırlanması için beklerken ,aradan geçen süre içinde hiçbir ets tur ekibiyle de iletişim kuramadan odamıza geçtik. Arkadaşlar ,bunca yıldır yurt içi ve yurt dışı bir çok otele gidip tatil yapan benim için ve elbette aynı zaman da ablam ve arkadaşım için de tam bir hayal kırıklığı ve şok için d,e salmakis otelin 5 yıldızlı ve ultra herşey dahil olduğunu söyleyecek olursam, odanın görüntüsü ile yaşadığımız kriz cidden içler acısıydı. Biz tam 6 ay önce çok sevdiğimiz bardakçı koyunda ( bir sene önce aynı koyda ki voyage bodrum ve azka da kalmıştık ,ve sanırım beklentimiz de haliyle yüksekti ) salmakis için rezarvasyon yaptığımız da böyle bir hayal kırıklığı ile karşılaşacağımızı hİç düşünmemiştik .
Odalar : eskitme tarzda olan ancak ,eskitmeyi ,baya baya hiç yenilenmemiş temiz tutulmamış eski bir oda ile karıştıran salmakis yetkililerine söyleyeceğim şu?!
- Odamız da mevcut olanlar :
- Eski ,kirli ve kocaman büyük bir yırtığın olduğu tül!
- 2 tane koltuk olarak bilinen ama evinizin deposuna bile kaldırmaya tenezzül etmeyeceğiniz dokunmaya iğrendiğim eski kirli görünen o gereksiz 2 koltuğun!
- Televizyon demek istediğim ama ona hiç benzemeyen dokunsam yamuk ve düşecek gibi durduğu ,monte edilememiş tv görüntüsü! ( hiç açılmadı ,dokunmadık bile )
- Yatak çarşafların temiz gelmesi gerekirken ,lekeli ve yatağı sarmayan ordan burdan çıkan ve görüntü de hiç yatıp da uyumak istemeyeceğiniz bir yatak!
- Banyo da ve oda da ki yerlerin fayansların detaylı temizlenmeyip ,çıplak ayakla basmaya çekindiğim yerler de içler acısıydı maalesef!
- Yatak kenarlarında kirler ,yırtıklar ,eski püskü ne varsa kontrol edilmeden yenilenmeden bizi o odaya sokan SALMAKİS YETKİLİLERİ !
- Oda dış kapısının alt bölümüm çok açık olması böcek yaprak vs odanın içine girmesi sıkıntısı!
- Oda da ki sigorta kutusunun patlaması ve çok şükür ki yangın çıkmaması !
- Havlu alacaz diye saat tam sabah 9 da açıldığını söyleyen stand da duran çalışanın bizi o sıcak ta 10 dakika bekletme kararı cidden çok saçmaydı . misafir olarak orda bekletilmek yerine o havlular verilebilirdi !!
- Otel animasyon ekibinin bize olan tavır ve alakaları ! kendileriyle gece eğlenmeye gitmek istemeyip ve üstüne bunu kişiselleştirip ,bize trip atan veya uzak duran ekibin hiç de profosyonel davranmadığını belirtmek isterim
- Ultra herşey dahil konseptinde bir çok gittiğimiz her otele rağmen ,burada ki sistemin nerdeyse yarım pansiyona dönüşen akşam içki servislerin de bize kısıtlama getiren bar veya yiyecek içecek müdürü veya yardımcıları için ne söyleyebilirim inanın bilmiyorum . şöyle dile getirecek olursam ,biz akşamları eğlenceyi izlerken veya tatilimizin keyfini çıkarırken ,bize verilen menüde ki içkilerin nerdeyse yarısında herşey dahil yokken ücretli olduğunu öğrendikten sonra ,bu otelin neresinde ultra herşey dahil var inanın çözemedik her birimiz.
- Ben böyle bir şeyi ilk kez SALMAKİS OTEL DE GÖRÜYORUM MAALESEF! Bir tane barmen dışında bize diğer barmenlerin oooo yine geliyorlar kaçın ifadelerini çok net gördüğümüz ekip tamamen hayal kırıklığı. Elbette onlara söyleneni yapıyorlar da ,bize alkol diye salak yerine koymak isteyen o müdür her kimse ,birazcık votkayı koyup üstüne koca bardaklara meyve suyu doldurup bizi her gece şişiren içkileri içmek zorunda olmadığımızı dile getirip ,tatile gelen misafirler olarak bizim parasını ödediğimiz ancak doğru düzgün hizmet alamadığımızın bu otelin bunca zaman nasıl ayakta kaldığını da inanın çok merak ediyorum.
- Biz snack bar da veya restoran da yemek yedikten sonra tabakların bir türlü toplanmadığı ,her defasında her gün (10 gün boyunca ) söylemek zorunda kaldığım ,ki buna mecbur değiliz, isteğimiz de sadece temiz bir masa da oturmak elbette ,sanırım bu çok zor değil!
- Çalışan Nepal li hizmetliler veya garson vs gibi kişilerin Türkçe bilmemesi de tam komedi idi. Arkadaşlar neyse ki İngilizce biliyorduk ? neyse ki çok şükür ?ki onlara her gün söylediğimiz cümlelerimiz kısaca şöyleydi,
- Lütfen odamızı daha iyi temizler misiniz? Islak havluları değiştirmemişsiniz . eksik olanları siz bana verin en iyisi sonra yine unutursanız size nasıl ulaşırım çok zor haliyle ?!!! yani çalışanlarla köşe kapmaca oynamaya başladığımız da EVET ARTIK SALMAKİS E GÜLMEYE DE BAŞLAMIŞTIK . KABULLENDIK HALİYLE ! AMA İSTEKLERİMİZDEN VAZGEÇMEYEREK
- ZORLA DA OLSA O ODA TEMİZLENDİ,HAVLULAR YENİLENDİ ,MASAYI TOPLATTIK,İÇKİMİZİ KOSKOCAMANNN BARDAKLARA KOYUP MEYVE SUYU İLE BİZİ ŞİŞİRMEYİN DE DEDİK ,ÇOK ŞEY SÖYLEDİK ,BÜYÜK BİR SAVAŞLA SALMAKİS TATİLİMİZİ SONLANDIRDIK .
- ANCAK !!! BİZE VERİLEN ANKET SONUNDA ,ORDAN AYRILMAMIZA 2 GÜN KALA ,HİÇ BİR ŞEYLERİNDEN MEMNUN OLMADIĞIMIZA İNANAMAYAN MÜŞTERİ TEMSİLCİSİ BAYANI ODAMIZA DAVET EDİP ,KENDİSİNE HERŞEYİ DETAYLARIYLA ANLATTIKTAN HEMEN SONRA ,ÖZÜR DİLEYİP ,SON GÜNLERİNİZİ GÜZEL GEÇİRMENİZ İÇİN HERŞEYİ YAPACAĞIM DİYİP ODADAN GİDEN O MÜŞTERİ TEMSİLCİSİ BAYANIN BİZ OTELDEN ÇIKIŞ YAPMAK İÇİN BEKLERKEN TRANSFER ARACIMIZ HENÜZ GELMEMİŞKEN ,YANIMIZA BİLE UĞRAMAYAN VE AKSİNE BİZİMLE İLETİŞİM KURMAYAN BU SALMAKİS YETKİLİSİNİN GERÇEKTEN NE İŞE YARADIĞINI BİLMİYORUM.
SALMAKİS OTEL BARDAKÇI KOYU BODRUM OTELİNDEN MEMNUN KALMAYARAK DÖNDÜKTEN HEMEN SONRA SAYISIZ ÇEVREME İLETTİKTEN SONRA BUNUN PEŞİNİ BIRAKMAYIP ,KİMSENİN BÖYLE KÖTÜ BİR TATİLİ YAŞAMAYA MECBUR KALMAMALARI İÇİN HER YERE BU YAZIMI GÖNDERECEĞİM.NOT: TEK SEVDİĞİMİZ YANI O GÜZEL KOYU ..DOĞANIN BİZLERE SUNDUĞU O GÜZEL TEMİZ DENİZ?VE SADECE ALACARD REST. DA Kİ SUNUM VE YEMEK Tİ . 10 GÜNDE 1 AKŞAM KEYİF ?İNSANLAR, PARA VERİR, ZAMAN YARATIR VE KEYİFLE ,EĞLENMEK, DİNLENMEK VE KEYİFLİ BİR TATİL İÇİN OTELLERE GİDER . KARŞILIĞINDA HİÇ BİR ŞEY BULAMAMAK DEMEK ,BU KİŞİYE YAPILAN EN BÜYÜK HAKSIZLIK VE SORUMSUZLUKTUR . SALMAKİS OTEL YETKİLİSİ VEYA YETKİLİLERİNEDİR YAZIM !Not: arkadaşlar biz neşeli eğlenceli çok rahat iletişim kurabilen bir grup olarak ,elbette herşeyin mükemmel olamayacağını da bilen yetişkinleriz aynı zaman da ,ancak hemen hemen herşeyde sıkıntı yaşayınca ,bizi bile çileden çıkartan bu otele bu yazıyı yazmaya gerek duyduk ,bunu da dikkate alırsanız seviniriz.
UMARIM BİR ÇOK İNSANA ULAŞIR BU YAZIM. BUNUN İÇİN İNANIN HERŞEYİ DE YAPACAĞIM . TŞKLER.
Berbat
Giriş günü resepsiyon önüne yanaştık hiçbir kimse ilgilenmedi. Çantaları kendim indirip içeriye kadar taşıdım. Öncelikle odalar çok eski 15 yıl önce nasıl yapıldıysa öyle duruyor. Yatak berbat ötesiydi hiçbir gece rahat uyuyamadım. Klima yine aynı çok eski hiç soğutmuyor rezillik. Personele gelince çok çok kötüler. Kesinlikle eğitimleri sıfır ve hiçmi hiç ilgilenmiyorlar. Birşey istediğinizde yüzünüze dahi bakmıyorlar. Restorantta bir masaya oturduğunuzda siz birşey istemedikçe asla gelmiyor. Temiz servis istiyorsunuz o geliyor. Onun yanında temiz bardak gelmiyor. Bardağı ayrıca söylemeniz gerekiyor. Servis örtülerinden bahsetmiyorum bile değişmiyor çünkü. Bu tesisi kesinlikle önermem 5.200 TL verip gitmem ve karşılığını alamamam büyük hayal kırıklığı. tesisin olum tek bir yanı konumu ve denizi. Onun haricinde 5 para etmez. Yönetimin acilen değişmesi lazım.Kötüydü
Alacart restorana gitmek istediğinizde kapalı olduğu söylendi. Çocuklar için disco falan da yok. Oyun parkında 10 yaş altı bir çocuğun oynaması imkansız. Kaymaları için anne-babalar çocuklarını kucaklayıp çıkartıyorlar. Sürekli merdiven inip çıkmak zorundasiniz. Çocuklu aileler için hiç uygun değil. Konumu manzarası sahili çok güzel. Gitmek isteyenler bunları göz önüne alsınlar. Bizim beklentilerimizi karşılamadı malesef.
Kotu
Sakin tercih etmeyiniz arkadaslar hersey berbat ilgi alaka yok once ucretsiz denilen seyler sonra ucretli denip para isteniyor hijyen yok adamin birisi oteli yapmis birakmis gitmis yani :)orta
otel internet olarak berbat odalardan çekmiyo açık havuz olarak dört yıldızlı bir otelde su kaydırağı yok fiyat olarak olarak o parayı hak etmiyo tavsiye etmemRezalet
Hayatimda daha kotu bir tesiste kalmadim. Bunun yanindan bile gecebilecek kotulukte bir tesis gormedim.. Oncelikle yemekler cok lezzetsiz. Temizlik konusu vasatin altinda. Yemeklerde masalardan kalkan misafirlerin arkasindan servis masaortusu vs. degistirilmiyor.. Yemek lekeleri uzerinde yemek zorunda kaliyorsunuz. Garsonlar birakin hizmet etmeyi yuzunuze bakmiyorlar birsey rica edecek olursaniz size neden ? diye soracak kadar yuzsuzlesrbiliyorlar. Burada kahvaltim esnasinda garsona servisi degistirmesini soyledigimde yaklasik 3 garsondan sonra masaya gelen birini buldum o da neden dedi, pis oldugunu soyledigimde catal bicagin temiz oldugunu soyledi. Ben de masaortusunun yemek artiklariylla dolu oldugunu soyledigimde o servis degil, siz ne dediginizi bilmiyorsunuz dedi. Bunun Uzerine cok sinirlendim ve sirayet edecegimi soyledim. Ben yemek almaya giderken arkamdan gelip sikayet edin mudurumuz orada diye terbiyesizlikte son noktaya geldi. Restoran muduru durumu duzeltecek der iken o da bunca olan sey karsisinda sesimi yukseltmeme musterilerimizi rahatsiz edemezsiniz gibi bir tepki verip cok teatral bir sekilde diger masalara herseyin yolunda oldugunu soylemek uzere ayrildi ve sikintiyi dahi sormadi. Guzel setvis, guleryuz butun bunlardan beklentimi minimuma indirmeme ragmen bu garsonlarin bu kadar terbiyesizlesebiliyor olmasi tatilimi mahvetti. Bu sadece bir tanesi. Aile uyelerimden birinin kahve istegine cok beklersiniz diye yanit verildi. barda cintonik siparisim uzerine su getirildi. Cin tonik istedigimi yeniledim kola geldi. Kola cin herhalde neyse bunu iceyim dedigimde icinde cin olmadigini farkettim. Garsona sordugumda kola istemediniz mi dedi. Ben de yuzume bakarsa eger ne istedigimi ogrenebilecegini soyledim. Bunlar sadece birkaci. Biradaki garsonlar insanlik, karakter anlaminda dahi sikintili eger meslek etigini bir kenara birakirsam. Boyle bir rezslet olamaz. Para karsiligi rezillik aliyorsunuz. Bu restoranti tuketici haklarina sikayet edecegim. Ailemim ve benim tatilimi mahvettiler..Kötü
Kötü bır gecenin ardından kendimizi rıxosa zor attık.oysa 3gun kalacaktık.yemekler yetersiz öyleki 10aylık minik kızımıza uygun çorba bile bulamadık.acılı çorba yıyemezdı.ac bır gece geçirdi sayenizde.okadar çok çeşit srasında lezzet sıfır.ahçınızı tebrık ederim bu kadar kötü yemek yapmak büyük yetenek doğrusu.bir daha bu otelin yanından bile geçmem.  Sayfa: 1   Sonraki Şikayetler (Sayfa:2) >>

Salmakis Beach Resort & Spa Bodrum

Şikayet Et