Ana Sayfa İletişim

Kuşadası OTEL ŞİKAYETLERİ

Tatile gideceğiniz bölgeyi seçtiyseniz bu bölgede bulunan oteller ve tatilköyleri ile ilgili yorumlara bakarak daha iyi bir tatil geçirme şansına kavuşabilirsiniz.

En iyi Kuşadası otellerini görmek için tıklayın!


Kuşadası bölgesindeki oteller ile ilgili son gelen şikayetler ve yorumlar
Otel: Asena Hotel
Bölge: Kuşadası

Yemekler rezalet yıllardır tadını bildiğiniz şeyleri size taze diye yutturmaya çalışıyorlar. Açıkta servis edilen yiyeceklerin üstünde saçlar dolaşıyor. Tabaklar pis doğru düzgün yıkanmıyor. Şikayetler kimsenin umrunda değil. Buranın işletmecisi bu otelin başına gelebilecek en kötü şey. Ailecek aç kaldık resmen. Bilseydik sadece oda alıp yemeğimizi dışarda yerdik ki odanın da pek iyi oldığunu söyleyemem. Tavanda tel ve yanmayan bir lamba ve çalışırken deli gibi ses çıkartan bir klima vardı.. Eğer siz de işletmecilikle yakından uzaktan alakası olmayan bir otelde kalıp paranızın karşılığını almak istemiyorsanız bir de üstüne böyle insanlara para kazandırmak istiyorsanız buyrun gelin burası sizin için doğru adres.
Otel: Hotel Ephesia
Bölge: Kuşadası

Odalar kötü, havuzda ve denizde yer bulunmuyor. Yemekler çok yağlı ve vasat. Servis kalitesi kötü. Çok var yazılcak ancak olan oldu. Bir daha gelmem ..
Otel: Arora Hotel
Bölge: Kuşadası

Otel berbat ötesiydi ilk 2 gün temizlik yapıldı 6 gün kaldım kalan günler defalarca hem temizlikçilere hem lobiye şikayet etmeme ragmen önemsenmedim çarşaflar değişmedi tuvalet yıkanmadı pislik içinde kaldık. Asla önermiyorum ve bi daha asla gitmem paranızı boşa harcamayın
Otel: DoubleTree by Hilton Hotel
Bölge: Kuşadası

Otel eskimiş bakıma ihtiyacı var. Aksaklıkların ardı arkadı kesilmiyor çarşafından havlusunu temizliğinden bakımına kadar herşey kötü ve bakımsız. Restoran iyi onun dışında herşey Hilton un adına yakışmıyor
Otel: Sentinus Hotel
Bölge: Kuşadası

Sentinus Hotel, Otelz üzerinden yaptığımız rezervasyona sorun çıkardı. Ücreti ve ödeme şeklini kabul etmedi. Otelz devreye girerek sorunu çözdü.
Ancak hotele giriş yaptığımız andan itibaren sorun yaşamaya başladık. Hotel, kredi kartıyla yaptığımız ödeme için 900 TL'lik çekimler yaptı. Sırf komisyonu fazla ödemesinler diye, defalarca kartla işlem yaptık.
Otel asansörü en son 2015 yılına yeşil etiket almış. Uyardım. Muayenelerimiz yapılıyor dediler. O zaman etiketlerinizi asın dedim. Kaldığımız süre içerisinde etiket falan asılmadı. Hotel, kanuni zorunluluk olan, yıllık yeşil etiket alımı ve muayene kontrol işlemlerinden kaçıyor. Üç kuruş için insan hayatını tehlikeye atıyor.
Hotelin lobisi ve cafe bölümü buram buram kanalizasyon kokuyor. Her sabah ve akşam kanalizasyon kokusunu ciğerlerinize çekerek yemekhaneye gidip, geliyorsunuz. Yemekhaneye gitmeyi başaranız bile dönüşte yediklerini çıkarma ihtimalinden kaçamıyorsunuz.
Hotelin ?Teknik Alan? dedikleri bir yeri var. Bu yer, misafir odalarının hemen karşısında bulunuyor. Aslında bildiğiniz servis hizmet alanı. Fakat burada çalışanlar yatıp kalkıyor. Hotel çalışanları, bu odanın kapısı açık bir şekilde, geceleri içip içip naralar atıyorlar. Sinkaflı küfürlü belden aşağı konuşmalar yapıp, şarkılar söyleyip, bağırıp çağırıyorlar.
Hiçbir hijyen kuralına uyulmuyor. Yemekhane malzemeleri pislik içinde. Yemek yenmiş, pis tabldotlar çöp tenekelerinin yanına istiflenmiş.
Otelde teknik hizmet ya da en basit bir konu için muhatap yok. Resepsiyondaki telefonlara 12-13 yaşında bir çocuk çıkıyor.
Odalar kafalarına göre temizleniyor ya da temizlenmiyor. Odalar pislik içerisinde.
Otel müdürünü odamızın temizlenmediğini ve bugüne kadar yaşadığımız diğer sorunları söylediğimizde "O ZAMAN OTELDEN ÇIKIN, SİZİ RESEPSİYONDA BEKLİYORUM" dedi ve ardından telefonu yüzümüze kapattı. Otelz de bu konuda hiçbir şey yapmadı. Otelden ayrılırken fatura istedim Otelz'den almamız gerektiğini söyleyip, fatura da vermediler. Ertesi gün hoteli arayıp, konuyu maliyeye şikayet edeceğimi söyleyince, postayla yollayacağız dediler.
Kısacası ücretini peşin ödediğimiz hotelde, hak ettiğimiz hizmeti alamıyoruz. Zaten hizmet diye bir şey yok. Kim kime dum duma. Üstelik hakkınızı aradığınızda otelden çıkarmakla tehdit ediyorlar. Ve en önemlisi Otelz de bu konuda size sahip çıkmıyor. Tek cümleyle: Avrupa ve Türkiye'de birçok yerde tatil yaptım ama böyle berbat bir yer görmedim.
Otel: Vera Santa Maria Hotel
Bölge: Kuşadası

20 temmuz 2018 de giriş yaptık. Yaklaşık 2 saat bizi lobby de odanız temizleniyor diye beklettiler. 2 saat sonunda odaya gittik. Odanın olduğu koridorda yerlerde tabaklar çatal kaşıklar ve bardaklar vardı. Odaya girdiğimiz an bir şok geçirdik. Odanın heryerini iğrenç bir koku sarmış. Yastıklar kokuyor, çarşaflar lekeli, havlular kullanılmıştı. Odaya girdiğimiz andan itibaren neredeyse 2 saat arayla sürekli resepsiyona gidip şikayetlerimizi ve odanın temizlenmesini söyledik. Sabah 2 de odaya giriş yaptık saat akşam 7 olmuştu ve hala oda temizlenmemişti. Resepsiyona gidip tekrar söyledik yanımıza birini verdiler odaya bakmak için. Yaşı en fazla 20. Odayla ilgili şikayetlerimizi bir kağıda yazdı. Bize son söylediği de otel sahibi müşterilerle çok ilgilenmemizi istemiyordu. Hayatımızda böyle bir şey duymadık gerçekten. Yemekler her gün aynı. Her akşam illaki 2 çeşit makarna vardır. Pilav türlü tatlılar herşey her gün aynı. Tatilin 3. Günü grip oldum iğrenç bir otel kesinlikle gelmeyin kesinlikle
Otel: Grand Blue Sky International
Bölge: Kuşadası

14-07-2018 başlangıç tarihli olarak 1 hafta toplamda 6 oda kiralayarak şubat ayında rezervasyonumuzu yaptık. genel olarak hizmet kötü her şey yapılmış olmak için yapılıyor muhtemelen personellere az para veriyorlar ve hepsi işini yaparken mutsuz baştan savma yapıyorlar. öğlen açılan sneak barlarda yemek alabilmek için uzun kuyruk beklemeniz gerekiyor dondurma alabilmek için sıra bekliyorsunuz akşam ana yemek için sıra bekliyorsunuz yani tatiliniz genel anlamı ile sıra beklemekle geçiyor. bunun sebebi hem servis yapan personelin yavaşlığı hemde kapasitesinin üstünde misafir ağırlamaya çalışması. aldığımız oda bahçe manzarılı olduğu için giriş katta bir oda verildi ve odanın tül perdesi yoktu bu konuyu bir çok personeller paylaşmama rağmen perdelerin yeni dikildiğini (sezon ortasındayız temmuz ayında buarada unutulmasın) perdenin zaten hiç olmadığını gibi saçma cevaplar aldık. sahilindeki şezlongları leş gibi pis şemsiyeleri o kadar küçük ki kesinlikle gölgede kalamıyorsunuz. ayrıca odalarımızın birin de 3 kişilik ayırtmamıza rağmen 2 kişilik odaya ek yatak geldi ( tabi iki kişilik odalarda tek kişilik yataklar yanyana konularak yapılmış çift kişilik yatak ) gelen yatağın ortasının çökük olmasından ve çok dandik bir yatak olmasından bahsetmelimiyim bilmiyorum. bunun üzerine şikayetimizi 2 kişiye ilettik ve herhangi dönüş alamadık en son metin bey 3 kişilik bir odaya aldı ama gerçekten tatil boyunca hep birileri ile uğraşmak savaş vermek zorunda kaldık bir daha asla gitmem ve kimseye de tavsiye etmem
Otel: Arora Hotel
Bölge: Kuşadası

ani karar verip gidilen bir hotel ama gerçekden berbat.. paranla rezil olmak buolsa gerek. odalar berbat ötesi en azından yemekleri iyi olsa hergün patates yemekden küçük kızım resmen aç kaldı. menüde kısır ve bakla favası çıkartmışlar gerçekden kokuyordu birazcık misafirlere değer verilse en azından :( ve ordan çıkıp başka bir hotele geçiş yaptık neyseki tatilimizi güzel kapattık :)
Otel: Arora Hotel
Bölge: Kuşadası

Ele tutulan gözle görünen hiçbir şey yok tek kelimeyle berbat ve rehabilitasyon, rezalet paranızla rezil olmayın
Otel: Arora Hotel
Bölge: Kuşadası

Ele tutulan gözle görünen hiçbir şey yok tek kelimeyle berbat ve rehabilitasyon, rezalet paranızla rezil olmayın
Otel: KUŞTUR CLUB - Kustur Holiday Village
Bölge: Kuşadası

otel çok eski. biz standart odada kaldık. oda ve banyosu acayip eski. küvet kireç içinde. restoran çok kirli. masayı silmeyip sadece runner örtüyü degistiriyorlar ki örtülerde kirli ve çok çok eski. tabak çatal kasık vs pis. yemek isteğiniz bitiyor o düzensizliği ve kirli şeyleri görünce. ayrica cesit var ama lezzet yok. personelin kıyafetleri de genelde kirli. oda da su ısıtıcı çay kahve yok. odadaki klimanin pek etkisi yok. biraz soğutuyor o kadar. televizyon karıncalı çekiyor. .....
güzel olan iki konu var 1. yeşillik içinde 2. restorandaki şefe oğlumun yumurta alerjisi olduğunu söylediğimde ertesi gün onun için yumurtasız köfte yapmıştı. ayrı bir tavada pişirip getirdi. hassasiyeti için kendisine teşekkür ederim.
sonuç olarak ;
bir daha gelmek istemeyeceğim ve tavsiye etmeyeceğim bir otel
Otel: Pine Bay Holiday Resort,
Bölge: Kuşadası

18 Temmuz 2018 tarihinde saat 07:40 ta havuz kenarında sezlong tutmak için gittim,5 sezlongonun ortasında 1 tanesinde geceden bir çanta ve deniz gözlüğü bırakılmıştı,kenardaki 2 sezlonga havlularımı serdim,kahvaltı sonrası güneşlenirken diğer sezlongu geceden tutan yabancı turistler geldi,derdimizi anlatamadık,otel görevlileride bize 2.sınıf insan muamelesi yaparak bizi başka sezlonglara taşıdılar.Eğer önceliklilerin yabancılar ve kurallara uymayanların olduğunu kabul etmek istemiyorsanız kesinlikle bu oteli tavsiye etmiyorum.
Otel: Pigale Beach Resort
Bölge: Kuşadası

Tuvalet bakımı yok , yolgeçen tuvaleti, resepsiyon görevliside onayladı yetişilemiyor diye. Bir kurum iyiyse tuvaletinden anlaşılır. Hijyen yok. Havuzun kenarına serilen mavi halı mikropyuvası herakşam yıkanıyor denildi malesef yıkanmıyor yıkansa zaten saatlerce uğraşmanız lazım, havuz temizleniyor fakat mavi halı kirlenmesi için yeterli, animasyon yorumlarda abartı 10 dk animasyon oda gazı almak için bir tek akşam gösterisi uzun diğerleri kısa, neymiş yorgun oluyormuş animatör bey, birde alkol alıyomuş buyüzden çok yorgunmuş oyüzden kısa kesiyomuş vs iyi ozaman dr da bugün alkollüydüm sizi iyi muayene edemedim desin. Mantığa bakın, bir animatör de laubali malesef. Plaj namına bişey desem tek keli kötü halk plajı daha iyi hiç olmazsa halk plajı daha geniş. Akşama kadar müzik kafa kaşmıyo insanda. Yemekler güzel tatlılar güzel havuz büyük ve güzel bunlar düzeltilmesi çok basit ve çok önemli sorunlar. Düzeltilmesi dileğiyle...

.
Otel: Pine Bay Holiday Resort,
Bölge: Kuşadası

Siddetle tavsiye etmiyorum. 2 cocuk 2 yetiskin club room?da kaliyoruz. Odaya lik girdigimizde dikkatimi ceken ilk seylerden birtanesi banyo ve tuvaletin les gibi kokmasiydi. Igrenc bir nem ve rutubet kokusu var, heryer küf icinde. Duvarlarda toz toplari sallaniyor. Oda temizliginde yerler supurulmuyor, sadece temiz havlu birakildigini goruyoruz her gun odaya geri dondugumuzde. Bugun yatak carsaflarini cikarttim, aglayabilirdim. Yatak bocekleri, kan lekeleri, yatagin altinda toz ve tuhaf uzun bocekler. Restaurant pis, tabaklar bardaklar lekeli. Personel inanilmaz ilgisiz ve saygisiz. Herkes isini isteksizce yapiyor, bu cok belli. Kime birsey sorsak kicini donup gidiyor, lobby?yi ariyorsun telefon yuzune kapatiliyor. Oda servisi icin ariyorsun geri donecegiz diyorlar aradan 6 staat geciyor ne arayan ne soran. Gercekten rezalet, paramizla rezil olduk. Biz bu otele 3000 euro odedik, hayatimda boyle bir otelle karsilasmadim bu ucretlerle. Yarin son gecemiz ve ilk defa tatil bittigi icin seviniyorum. Sikayet edebilecegim heryere sikayet edecegim.
Otel: Vera Santa Maria Hotel
Bölge: Kuşadası

Daha önce ki senelerde de geldiğimiz bir oteldi sahip degistirdigi icin animasyon haricinde aşırı vasat bir otel gelmek isteyenler ve gelecek olanlar sakın ve sakın düşün meyin aç kalirsiniz mikroptan hastanelik olursunuz yemeklerden çoğu kisi zehirlendi buna bizde dahil yemegimizi dışarda yiyoruz daha yazamadığim birsürü şey

Otel: Grand Blue Sky International
Bölge: Kuşadası

ek yatak verdiler tatilim bitti hala belim ağrıyor. asker kampeti gibi yatakta yattım. yemekler hep aynı ve tatsızdı, tatlı niyetine birşey yoktu hergün baklava ve karpuz yemekten helak olduk. yemek saati yaklaştıkça herkesin surat ifadesi değişiyordu herkesle konuştuk fikirler hep aynı. KOCA BİR HAYAL KIRIKLIĞI VE TATİL İÇİN 1 SENENİN VE PARANIN BOŞA GİTMESİ. Sadece animasyon ekibini gayretli ve güleryüzlü gördüm gerisi hayal kırıklığı...
Otel: Pigale Beach Resort
Bölge: Kuşadası

Müzikler sabah akşam aynı sıkıldım ve hiç eglendirmeyi bilmiyorlar.sarkilari değiştirmelerine istediğimizde listenin dışına çıkarmayacaklarını söylediler.kisileri hergün diskoya götürmek yerine otelde eglendirmeyi düşünebilirler. Otele sabah giriş yapacaklara kahvaltıyi yapıp gelmeleri yoksa 11 kadar giriş yok .o saatte de otelde kahvaltı saati bittiği için dışarda bir yer aramak zorunda kalabilirsiniz.yemek menüsü bir kaç yemeğin dışında diğerleri hep aynı.cocuk animasyonu aynı sıra ile hergün yapmaktalar.ikinci günden sonra sıkıyor.
Otel: Korumar Hotel
Bölge: Kuşadası

4/07/2018 çarşamba günü saat 20.00 de yan tarafındaki piknik alanında arkadaşlar ile piknik yapıp denize girdik .Yanımızdaki tesisi görünce ailem ile gelmeyi düşündüm ve kapıya gelip görevli bayan a resepsiyona gidebilirmiyim hem otel hakkında bilgi almak hep odalara bakmak hemde broşür almak için dedim. İlgisiz ve suratsız bir bayan içeri giremiyeceğimizi söyleyince kendisine burası halka açık bir yer değil mi neden giremiyorum deyince yasak ama ben görevlim ile görüşüp size söylerim dedi ve bizi 15 dakika beklettikten sonra elimize bir tlf numarası verip yolladılar..Böyle bir tesise bu kadar konuşmaktan aciz bir görevli daha kötüsü ondan daha aptal yöneticisi varsa buraya gelinmez dedim, bu yazıyı okuyup değerlendirecek yetkiliye şunu söylüyorum eğer isterseniz tarih ve saat i verdim bu kişileri bulup gerekeni yapın ve bana cevap yazın lütfen,bir hafta beklicam eğer bir cevap yazısı gelmezse yurt dışında ve yurt içinde tüm arkadaşlarımın blok larına yazıcam ve sizin hiçbir otellerinizde kalmamaları konusunda onları uyarıcam ve onlarında kendi arkadaşlarına bu kötü muameleyi anlatmalarını sağlıcam,eğer siz duyarlı yönetici iseniz bu yazıyı dikkate alırsınız..İYİ ÇALIŞMALAR
Otel: Panorama Esat Hotel
Bölge: Kuşadası

Otele reklamlarında dört yıldız deniyor, gittiğinizde üç ve hatta -1. Yemekler berbat, hayata küsersiniz. Aşcı Rıfat resmen insan düşmanı. Adamın elinin ayarı , lezzeti yok. Odalar berbat ve kıl dolu. Asla temizlemiyorlar. Maganda dolu.
Otel: Faustina Hotel
Bölge: Kuşadası

Çalışanların saygısız ve ukalaca tavırları her defasında gününüzü ve tatilinizi rezalete çevirecektir. Zaman kaybı.

Daha bir çok otel şikayeti var. Diğer şikayetleri otellerin içine girerek görebilirsiniz.

Otel Adı: Otel adının birazını giriniz